dawkowanie.pl

Strona główna 09 grudnia 2023 , imieniny : Wiesławy i Leokadii

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Antyoksydanty na starzejący się organizm

data dodania: 07.11.2011

Zapewne myślisz, że starzenie się to nieodłączny element życia i tak właśnie musi być. Nic bardziej błędnego! Wprawdzie młodość to przywilej najmłodszych, ale i Ty starzejąc się możesz również nie tylko czuć się młodo, ale przede wszystkim tak wyglądać. Pomogą Ci preparaty zawierające antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze.

antyoksydanty

To właśnie one odpowiadają za ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które odpowiadają za proces starzenia się skóry.

Rolą preparatów zawierających antyoksydanty jest przeciwdziałanie powstawaniu wolnych rodników, ograniczenie podatności na wystąpienie: nowotworów, cukrzycy, czy chorób układu krążenia.

Przeciwutleniacze wpływają również na prawidłowy stan skóry i pomagają dłużej cieszyć się młodością.

Niektórzy zwracają również uwagę na to, że antyoksydanty poprawiają działanie układu immunologicznego organizmu, a także wykazują silne działanie łagodzące przebieg wielu chorób.

Jeżeli chcesz poczuć się jak młoda bogini, sięgnij po suplementy diety zawierające witaminy: A, E, C czy soki przecierowe zawierające beta-karoten.

Na jesienne, długie wieczory polecam także picie białej herbaty- uważanej przez niektórych za istny eliksir bogów.

Ponadto spożywanie owoców acai, noni, żurawiny, granatu, mangostanu, borówki amerykańskiej, truskawek czy jagód również pozwoli Ci dłużej zachować młodość i uchronić przed zgubnymi procesami starzenia się organizmu.

 Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie