dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

A Nowy Rok na to - „Niemożliwe”

data dodania: 30.12.2011

Co roku powtarza się ta sama historia. Zbliża się koniec roku, a Ty znów stawiasz sobie ambitne, wręcz nierealne postanowienia noworoczne, które już z chwilą powstania w Twoich myślach nie mają szans powodzenia. Tym razem jednak nie musi tak być! Wystarczy tylko ocenić szanse na sukces i wytrwanie w nowych postanowieniach, aż do następnego roku - tak, aby kolejnego Sylwestra móc już świętować w pełni sukcesu i podziwu za swoją całoroczną wytrwałość.

postanowienia noworoczneNa listach postanowień noworocznych jak zawsze królują marzenia o: rzuceniu nałogu, znalezieniu miłości swojego życia, dostania się do upragnionej i dobrze płatnej pracy, zdania ważnych egzaminów, czy też po prostu zrzucenia zbędnych kilogramów i wytrwania w diecie.

O ile te postanowienia są realne, wszystko w porządku - istnieją szanse na ich realizację (choć nie zawsze w trybie ekspresowym, ale coraz częściej krok po kroku).

Weźmy pod lupę postanowienie noworoczne, którym jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Założenie jest jak najbardziej realne i możliwe do realizacji, ale nie w tydzień, tylko przez cały rok, jeśli nie chcemy, aby nasza dieta przyniosła efekt jo-jo.

Bycie na diecie nie oznacza radykalnej zmiany jedzonych posiłków tylko przez 2 miesiące, a następnie powrót do starych, złych nawyków żywieniowych, ale wytrwanie w nowej diecie przez cały rok, a najlepiej lata, bo grunt to trzymać się cały czas dobrych, nowo wypracowanych zasad.

Gorzej jeśli postanowimy sobie, że znajdziemy miłość naszego życia i to najlepiej od razu księcia z bajki z portfelem bez dna na drobne co nieco.

Postanowienie noworoczne ambitne, ale niestety równie realne co znalezienie dziś żaby, która dzięki naszemu pocałunkowi zamieni się w księcia z bajki.

Może lepiej, więc zejść na ziemię i dać sobie szansę na zrealizowane przyziemnego, realnego postanowienia noworocznego?

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie